Offertförfrågan

Styrelse och ledning

Tempcon Group formerades under 2018 och består idag av tio dotterbolag. Koncernens ambition är att bli det ledande företaget inom temperaturkontrollerad logistik i Norden. Bolaget ägs till två tredjedelar av Accent Equity och till en tredjedel av management och tidigare ägare.

Styrelse

Benny Zakrisson
Styrelseordförande
Mikael Strand
Tomas Lind
Ragnar Steen
Stefan Nordbergh

Ledning

Christian Hallberg
Koncernchef

christian.hallberg@tempcongroup.se

Lotta Eriksson
Ekonomi

lotta.eriksson@tempcongroup.se

Anna Olsson
Personal

anna.olsson@tnordbergh.se

Jonas Råstedt
Försäljning / Tommy Nordbergh Åkeri

jr@tnordbergh.se

Stefan Nordbergh
Investeringar & Inköp

stefan@tnordbergh.se

Tobias Lundberg
Kvalitet & Miljö

tobias.lundberg@tempcongroup.se

Mikael Carlsson
Kommunikation

mikael.carlsson@tempcongroup.se

Mats Söderström
IT / Klimat-Transport

mats.soderstrom@klimat-transport.se

Mattias Sundgren
Logex

mattias@logex.se

Peter Lengrell
PL Fraktservice

peter@plfrakt.se

Ann-Sofie Törnqvist
PG Lots

ann-sofie@pglots.se

Fia Andersson
Sydfrys / Mörarps Frystransporter

fia.andersson@sydfrys.se

Peter Claesson
Claessons Transport

peter@claessonstransportab.se

Cherie Svensson
Tempcon Stockholm

cherie.svensson@tempcon.se

Bo Andersson
B Andersson & Co Åkeri

bo@bandersson-akeri.se

Rickard Granqvist
Affärsutvecklingschef

rickard.granqvist@tempcongroup.se